Pobierz program PITy 2016

Ponad 5 mln
prawidłowo rozliczonych podatników

  • kreator pit
  • podpowiedzi przy wypełnianiu
  • autoweryfikacja

Pobierz UPO i otrzymaj zwrot nadpłaty podatku w ciągu kilku dni - deklaracja przez Internet z Programem do PITy 2015

Pobierz formularz w formacie PDF

Wysyłając swoje rozliczenie Pit 2015 przez Internet, nie musimy stać w kolejkach w   Urzędzie Skarbowym w celu złożenia deklaracji podatkowej. Z wykorzystaniem własnej poczty elektronicznej i odpowiedniego programu do wypełniania PIT, można skutecznie i wygodnie złożyć roczne rozliczenie podatkowe. Program Pity 2015 umożliwia użytkownikom nie tylko wysyłkę deklaracji przez Internet, ale równocześnie pozwala na poprawne rozliczenie uzyskiwanych przez nich w danym roku podatkowym dochodów lub przychodów, w zależności od formy ich opodatkowania. Program Pity 2015 rozliczy zarówno pracowników, pozyskujących dochody za pośrednictwem płatników, jak i przedsiębiorców. Jest to wszechstronny, bezpłatny program służący do rozliczeń rocznych w ramach formularzy PITy.

 

Potwierdzenie złożenia deklaracji

Wielu podatników chciałoby skorzystać z możliwości złożenia przez Internet swojego rozliczenia podatkowego, jednak obawiają się oni, że ich rozliczenie Pit 2015 nie trafi ostatecznie do Urzędu Skarbowego. Jednak na adres mailowy, z którego wysłano rozliczenie przesyłany jest kod, dzięki któremu można pobrać z programu komputerowego UPO, tj. urzędowe potwierdzenie odbioru. Jest to podstawa do tego, aby udowodnić skuteczne złożenie zeznania podatkowego do Urzędu Skarbowego.

Słowa kluczowe

  • Gdzie pobrać UPO?
  • rozliczenie Pit 2015 w trybie online
  • darmowy Program Pity 2015
  • bezpłatny Program Pity 2015 dostępny online
  • jak pobrać upo i odzyskać zwrot podatku pit 2015 w kilka dni?

Czy ulgę internetową można udokumentować fakturami elektronicznymi? Program PITy 2015 do rozliczenia się z ulgą na Internet.

Wydatki za używanie Internetu można odliczyć w rocznym zeznaniu podatkowym, o ile są one udokumentowane. Ulga na Internet jest jedną z ulg przysługujących podatnikom w rocznych zeznaniach podatkowych. Ulgę tą można ująć, jeśli rozliczenie roczne 2014 jest składane na deklaracji PIT-36 lub PIT-37, czyli podatnik rozlicza się z dochodów opodatkowanych na zasadach ogólnych według skali podatkowej. Program PITy 2014 pomoże w prawidłowym ujęciu ulgi, ale to podatnik musi zadbać o jej udokumentowanie, jeśli dojdzie do kontroli fiskusa. Ważne jednakże, że przy użyciu ww Programu – można skorzystać również z poręcznej opcji e-Deklaracji, czyli rozliczenia swego zeznania Pit 2014 – przez Internet (bez konieczności fizycznej wizyty podatnika w Urzędzie Skarbowym).

Czy E-Deklaracje mają taką samą moc prawną, co tradycyjne Pity?

Zbliża się czas, kiedy to większość z nas będzie musiała wypełnić swoje PITy 2015, a następnie złożyć je w odpowiednim Urzędzie Skarbowym. Dzisiaj jednak cała procedura, która się z tym wiąże może odbywać się znacznie szybciej i mniej monotonnie.

E-deklaracje są bowiem systemem, który stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnie wystawianych deklaracji podatkowych. Możemy zapomnieć o ręcznym i żmudnym wystawianiu pitów, ponieważ za darmo mamy dostępne narzędzie, jakim są e deklaracje. Wiele osób może zastanawiać się nad tym, czy ePity mają taką samą moc prawną co papierowe wydruki, do których przyzwyczailiśmy się przez lata. Takie elektroniczne rozliczenie nie różni się niczym od tych tradycyjnych, które składamy osobiście w urzędach skarbowych.

eDeklaracje 2016 MF - wypróbuj rządowy system składania PIT, czyli E-deklaracje 2016!

Edeklaracje - dzięki nim przyspieszysz swoje rozliczenie podatkowe 2016.

Edeklaracje, to bezpłatny i prosty w obsłudze system przygotowany przez Ministerstwo Finansów, który pozwala na złożenie rocznego zeznania podatkowego w formie elektronicznej. Aby pomyślnie doręczyć pit za 2016 rok przez internet należy wypełnić formularz umieszczony na stronie www.e-deklaracje.gov.pl.

e deklaracje przez emailSystem e deklaracje 2016 jest narzędziem pozwalającym na przesyłanie do administracji skarbowej nie tylko rozliczenia podatkowego, ale także kilkudziesięciu innych dokumentów. Wypełniona przez Państwa e-deklaracja dzięki Urzędowemu Poświadczeniu Odbiorcy UPO, dociera do Urzędu Skarbowego bardzo bezpiecznym kanałem komunikacyjnym.
Prawo do złożenia zeznania podatkowego w formie elektronicznej e-deklaracji ma osoba, która w danym roku podatkowym uzyskała dochody z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenia, umowy o dzieło, renty bądź emerytury. Osoba taka uprawniona jest do wypełnienia formularza edeklaracje PIT-37.

Jaki jest termin na składanie edeklaracji PIT?

Obowiązkiem każdego podatnika jest poinformowanie urzędu skarbowego o wysokości swoich dochodów, które mogą pochodzić z różnych źródeł. Każdy zarobek rodzi obowiązek odprowadzenia do fiskusa należnego podatku. Czynność tą podatnik może wykonywać samodzielnie, np. zgłaszając fakt bycia wynajmującym nieruchomość, co z kolei wiąże się z konicznością dokonywania przelewów podatkowych prosto do urzędu skarbowego. Za osoby pracujące na umowę o pracę, zlecenie bądź dzieło należne podatki odprowadza płatnik, tj. pracodawca. W każdym z wymienionych przypadków, niezależnie od formy zatrudnienia i źródeł czerpania dodatkowych zysków, każdy podatnik ma obowiązek złożenia corocznej deklaracji PIT. 

Rozliczenia roczne Pity to nic innego jak zeznania podatkowe, wypełniane na specjalnie przygotowanych do tego formularzach. Podatnicy mają możliwość złożenia pitów w różny sposób, w zależności od swoich preferencji. Najbardziej powszechna i tradycyjna droga, to przedłożenie urzędowi skarbowemu zeznania rocznego w formie papierowej, którą zostawiamy "przy okienku" w urzędzie. Drugi sposób to wysyłka pliku elektronicznego przez Internet. Nowoczesna edeklaracja PIT jest tak samo ważna jak papierowy dokument. Jedyna różnica to sama forma dostarczenia zeznania do organu podatkowego.

E-deklaracja w przypadku deklaracji PIT emeryta/rencisty

Nowoczesne technologie komputerowe i informatyczne upraszczają nam dokonywanie wielu spraw formalnych. Nie wychodząc z domu, możemy dziś spokojnie zlecić przelew, czy wywiązać się ze swoich zobowiązań podatkowych z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych lub podatku od dóbr i usług konsumpcyjnych.